Videa
Moje videa z Holandska, z Karlova mostu a další

4 videa z Holandska (Sýrová farma Alida Hoeve - Orchestrión v Keukenhofu - "Živý" Václav Havel na náměstí Dam v Amsterodamu - Brazilská capoeira) • Karlův most 6. ledna 2016

Moje 4 videa z Holandska

Při zájezdu do Nizozemska se Slantourem v květnu 2015 jsem natočil 4 malá videa (s pomocí foťáku Nikon Coolpix L830) a tady je máte.

  • Podívejte na sýrovou farmu Alida Hoeve u Volendamu
  • V Keukenhofu si poslechněte místní orchestrión stojící hned vlevo za vchodem do parku.
  • 2 videa jsou pak z náměstí Dam v Amsterodamu . Na prvním uvidíte na nich levitujícího živého dvojníka Václava Havla a na druhém trdlující skupinu Brazilců (brazilské bojové umění Capoeira)

1) Sýrová farma Alida Hoeve (+ výroba dřeváků)
- 8. května 2015 - 4:14

Na sýrové farmě Alida Hoeve držel "českou" řeč jeden Holanďan, ze kterého se vyklubal později návštěvník Břeclavi, kam dojíždí za jakousi dámou. V autobuse se s námi mile rozloučil slovy Kurvahošigutentag!

2) Orchestrión v Keukenhofu - 9. května 2015 - 3:18

Podívejte se na orchestrión v Keukenhofu - stojí hned vlevo od hlavního vchodu. Hraje parádně a je natočen zezadu - takže mu vidíte do střev a vidíte, jak funguje. Pěkný zážitek ... A můžete si srovnat, jestli to ke konci lépe hraje orchestrión nebo Rangers (Už vyplouvá loď John B)

3) Amsterdam - náměstí Dam - živý dvojník Václava Havla - 10. května 2015 - 2:30

Můžete se podívat i na "živého" Václava Havla na náměstí Dam v Amsterodamu v neděli 10. května 2015 kolem 4 hodin odpoledne (máte-li nějaké €, můžete se s panem prezidentem i vyfotit ...)

4) Amsterdam - náměstí Dam - trdlující Brazilci - 10. května 2015 - 1:45

Za chvíli potom vystřídala Václava Havla parta Brazilců. Naházeli na zem baťohy, začali hrát a provozovat cosi, čemu jsem říkal trdlování.
Ve skutečnosti:
Capoeira je brazilské bojové umění. Jde o komplexní kulturní fenomén, obsahující svébytné bojové umění, připomínající pohybovým stylem tanec s akrobatickými prvky, doprovázené původní hudbou.

Několik fotek z Karlova mostu
ve středu 6. ledna 2016 a jedno malé video
- vše v prezentaci jako video - 4:36